Photo & retouch Tatra Tea

Fotenie fliaš a nápojov TATRATEA

Tatratea – Tatranský čaj, je unikátny alkoholický nápoj čajového typu slovenskej spoločnosti Karloff, ktorá Tatratea vyrába.

Aké nám dal klient zadanie?

Fotenie fliaš a nápojov TATRATEA

Vytvoriť produktové fotografie v bezchybnej kvalite, ktoré bude klient poskytovať svojim HoReCa partnerom počas celého roka. Pracovali sme aj na fotografiách fľaše, pohárikov a  miešaných drinkov.

Primárnou úlohou bolo nafotiť všetko v jednom balíku tak, aby sa klient k tomuto zadaniu už nemusel počas roka vracať a vedel fotografie jednoducho vkladať do rôznych grafík pri výrobe nápojových lístkov pre svojich partnerov.

Ako sme rozmýšľali?

Fotenie fliaš a nápojov TATRATEA

Samosato tím – pozostávajúci z fotografa a retušérov, ktorí v spolupráci s marketingovým oddelením klienta navrhli kompozície drinkov, ktoré nakoniec prekročili počet 150. A ako odovzdať produktové fotografie v čo najkratšom čase? Drinky sme fotili súčasne na dvoch lokáciách, ale pod jednou strechou. Na jednom mieste sa fotili shoty, na druhom miešané drinky. Pretože efektivita je dôležitá! V ďalšej fáze už začali grafici fotografie retušovať do výslednej podoby.

Na detailoch záleží

Nafotené poháre s drinkom sme vyretušovali do posledných detailov. Kladieme dôraz na detail, pretože práve ten je dôkazom precíznosti a pri kúpe produktu môže zohrávať rozhodujúcu úlohu. Na vytvorenie kvalitných fotografií je potrebná kvalitná fototechnika a fotopríslušenstvo. Pre dokonalé nafotenie kvapiek a ľadu sme využili špeciálne príslušenstvo pre produktovú fotografiu od Talianskeho výrobcu Condor Photo. Na svietenie sme použili štúdiové blesky Bowens a na rovnomerný rozptyl svetla difúzny stan.

Fotenie fliaš a nápojov TATRATEA

SPRÁVNA TECHNIKA A TEAM = KVALITNÝ VÝSLEDOK

Pracovať pre silnú značku, akou je Tatratea je česť, ale aj zodpovednosť. Ale či už pracujeme pre značku pôsobiacu vo viacerých krajinách sveta, alebo začínajúci brand, vždy vyberieme na projekt kompetentných ľudí, kvalitnú techniku a navrhneme efektívne riešenie. Mať k dispozícii fotografa a retušérov pod jednou strechou sa ukázalo ako kľúčové, čo nám uľahčilo prácu a zrýchlilo dobu dokončenia projektu pre TatraTea. Fotografovanie miešaných nápojov prebiehalo v našich ateliéroch v Poprade a bolo hotové za 3 dni. Následný postproces zabral 2 týždne.

Vieme Vám dať niečo navyše

Fľašu sme graficky upravili tak, že sa jej farba dá meniť priamo v počítači a je možné ju jednoducho vložiť už vymaskovanú do akéhokoľvek materiálu. Rovnako sme spracovali aj solo likéry – shoty.

Výsledok v skratke

SAMOSATO NA INSTAGRAME

Môžeme fotiť a nebyť na Instagrame? To predsa nejde :) Na Instagrame nájdete všetky zákulisné fotografie, tak ťuk na follow ;)

Pozrite si naše práce